Forum O Kotach

Forum Dla Wszystkich Maniakow Kotow !


#1 2013-12-29 20:51:17

malibu88

Maluch

Zarejestrowany: 2013-12-29
Posty: 1
Punktów :   

Choroba skory u kotow

Witam!
Mój problem wygląda następująco. Mam trzy koty, które są chore. Problem pojawił się mniej więcej rok temu, gdy zachorował jeden kot. Weterynarz zdiagnozował alergię na pchły i przepisał antybiotyki. Stan kotki nie poprawiał się, wręcz przeciwnie, zaczęła mocno wygryzać sobie sierść i bardziej się drapała. Mniej więcej pół roku później zachorował drugi kot, na którego ciele pojawiły się krostki i zaczerwienienia. Trzy tygodnie temu zachorował trzeci kot, u którego choroba najszybciej się rozwinęła. Koty znajdują się pod opieką weterynaryjną. Jednak moja cierpliwość się już kończy, ponieważ lekarze utrzymują, iż jest to alergia, pomimo faktu, że zaraziły się od siebie. Kotka, która pierwsza zachorowała dostała sterydy, poprawa przyszła tylko na chwilę, potem jej stan się pogorszył. Tydzień temu poprosiłyśmy weterynarza, by zbadał koty na grzybicę, jednak on upiera się, że jest to alergia na pchły. Dodam, że w międzyczasie zmieniałam pokarm trzykrotnie, a koty co miesiąc są odpchlone Frontline.
Załączam zdjęcia zmian skórnych jednego z kotów.
Z góry dziękuję za pomoc i sugestie.

Offline

 

#2 2014-01-15 11:18:20

kasiamango

Maluch

Zarejestrowany: 2014-01-15
Posty: 2
Punktów :   

Re: Choroba skory u kotow

może ma uczulenie na sterydy, albo antybiotyk jest zbyt mocny, idź do innego weterynarza

Offline

 

#3 2014-04-17 09:02:10

GlodnyZwierzak

Maluch

Zarejestrowany: 2014-04-17
Posty: 3
Punktów :   

Re: Choroba skory u kotow

Tutaj niezbędna bzie opinia dobrego weterynarza z naciskiem na słowo DOBRY,nie taki pierwszy lepszy który przepisze preparat na kleszcze lub da tabletki. Alergia u kotów to przykra sprawa,trzeba stosować wtedy chociażby specjalna dietę,czuwać nad nim i regularnie badać. W innym przypadku może zakończyć się to właśnie jak opisuje to powyższy post.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.truckonline.pun.pl www.gradragonballz.pun.pl www.newgeneration.pun.pl www.angels-and-demons.pun.pl www.souledge.pun.pl